Billy Strings - Tiny Desk
2026 RSD - Limited Milky Clear 12" Vinyl EP Record
$67.90
In Stock
All copies of this album will be shipped unsealed with the vinyl disc packed separately to reduce the risk of split seams damage to the album cover in shipping.
Notify me when back in stock
Tiny Desk is a live EP by American bluegrass musician Billy Strings, released in April 2026 via Reprise Records.
Recorded November 6, 2025 at NPR Studios in Washington DC.
Limited Edition Record Store Day 2026 Release, 12" EP, Milky Clear Coloured Vinyl, 45 RPM, Single Pocket Sleeve, 7000 Copies.
(22951)
Tracklisting:
|
No. |
Track |
|
A1 |
Red Daisy |
|
A2 |
My Alice |
|
B1 |
Malfunction Junction |
|
B2 |
Gild The Lily |
| SKU | 22951 |
| Record Label | Reprise Records |
| Label / Model # | Warner |
| Catalogue Number | 093624823674 |
| Country | EU - Europe |
| Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Original Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Barcode # | 93624823674 |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.314m |
| Shipping Length | 0.314m |
| Shipping Cubic | 0.000986000m3 |
| Type | New |
| Format | Limited Edition Record Store Day 2026 Release, 12" EP, Milky Clear Coloured Vinyl, 45 RPM, Single Pocket Sleeve, 7000 Copies |
| Vinyl Colour | Clear |
| Format | VINYL EP |
| Genre | Country |
Be The First To Review This Product!
Help other Captain Stomp Records users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.