Spacey Jane - Live At The Hordern Pavilion, Sydney NSW, 2025
2026 RSD - Limited 2LP Coke Bottle Vinyl Records
Notify me when back in stock
Live At The Hordern Pavilion, Sydney NSW, 2025 is a live album by Australian indie rock band Spacey Jane, released in April 2026 via Concord Records.
Spacey Jane play their biggest Australian headline shows to date, with three sold out nights at the legendary Hordern Pavilion.
The band recorded and filmed the performances and this live album is from those shows, a career-spanning 75 minute set list filled with fan favourites and songs from their latest album If That Makes Sense.
Limited Edition Record Store Day 2026 Release, Double Album 2LP Records, Coke Bottle Clear Coloured Vinyl, Single Pocket Sleeve, 500 Copies.
(22849)
Tracklisting:
|
No. |
Track |
Time |
|
A1 |
Intro |
0:59 |
|
A2 |
Through My Teeth |
3:33 |
|
A3 |
Estimated Delivery |
3:28 |
|
A4 |
One Bad Day |
3:25 |
|
A5 |
Skin |
3:24 |
|
B1 |
Lunchtime |
3:28 |
|
B2 |
All The Noise |
3:10 |
|
B3 |
Falling Apart |
4:28 |
|
B4 |
Whateverrr |
3:03 |
|
B5 |
Sawteeth |
4:12 |
|
C1 |
How to Kill Houseplants |
3:40 |
|
C2 |
Feeding The Family//Thills |
8:53 |
|
C3 |
It’s Been A Long Day |
4:36 |
|
C4 |
Ily The Most |
2:53 |
|
D1 |
Head Cold |
3:23 |
|
D2 |
Good For You |
3:14 |
|
D3 |
Hardlight |
3:34 |
|
D4 |
Booster Seat |
5:16 |
|
D5 |
So Much Taller |
3:34 |
|
D6 |
Lots of Nothing |
3:29 |
| SKU | 22849 |
| Record Label | Concord Records |
| Label / Model # | Independent |
| Catalogue Number | CRE03380 |
| Country | US - United States |
| Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Original Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Barcode # | 888072752481 |
| Shipping Weight | 0.4600kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.314m |
| Shipping Length | 0.314m |
| Shipping Cubic | 0.000986000m3 |
| Type | New |
| Format | Limited Edition Record Store Day 2026 Release, Double Album 2LP Records, Coke Bottle Clear Coloured Vinyl, Single Pocket Sleeve, 750 Copies |
| Vinyl Colour | Green |
| Format | VINYL LP |
| Genre | Rock & Popular |
Be The First To Review This Product!
Help other Captain Stomp Records users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.