Robert Plant - Saving Grace: All That Glitters… With Suzi Dian
2026 RSD - Limited 12" Black Vinyl EP Record
$69.90
In Stock
All copies of this album will be shipped unsealed with the vinyl disc packed separately to reduce the risk of split seams damage to the album cover in shipping.
Notify me when back in stock
Saving Grace: All That Glitters… is an extended play by British rock singer Robert Plant with Suzi Dian, released in April 2026 via Nonesuch Records.
Saving Grace: All that Glitters... is a continuation of Plant's Saving Grace album and his beautiful collaboration with Suzi Dian and their band.
The EP features four new studio recordings.
Limited Edition Record Store Day 2026 Release, 12" EP, Black Vinyl, 45 RPM, Single Pocket Sleeve, 3500 Copies.
(22978)
Tracklisting:
|
No. |
Track |
Time |
|
A1 |
The Blackest Crow |
3:55 |
|
A2 |
Orphan Girl |
3:39 |
|
B1 |
Two Coats |
5:13 |
|
B2 |
Poison |
4:49 |
| SKU | 22978 |
| Record Label | Nonesuch Records |
| Label / Model # | Warner |
| Catalogue Number | 075597893359 |
| Country | EU - Europe |
| Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Original Release Date (Year) | 18 April 2026 |
| Barcode # | 075597893359 |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.314m |
| Shipping Length | 0.314m |
| Shipping Cubic | 0.000986000m3 |
| Type | New |
| Format | Limited Edition Record Store Day 2026 Release, 12" EP, Black Vinyl, 45 RPM, Single Pocket Sleeve, 3500 Copies |
| Vinyl Colour | Black |
| Format | VINYL EP |
| Genre | Rock & Popular |
Be The First To Review This Product!
Help other Captain Stomp Records users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.